Cosnefroy nadal rozprzestrzenia się zwycięzców w AG2R La Mondial

21/09/2017 0
W 2016 r. AG2R-La Mondiale ma zaledwie czterech pojedynczych jeźdźców, które zwyciężają. W niedzielę w Grand Prix d'Isbergues-Pas de Calais, Benoit Cosnefroy został 11. zawodnikiem w 2017 r., Aby wziąć zwycięstwo. Była to również pierwsza wygrana 21-letniej kariery po tym, jak został zawodowym z zespołem 1 sierpnia.
 
W zeszłym roku stagiaire z AG2R-La Mondiale, Cosnefroy wyścigał kilka francuskich i belgijskich jednodniowych wyścigów przed Grand Prix d'Isbergues-Pas de Calais. Oczekiwany wynik pierwszego wyścigu wyścigów wyścigowych wyścigowych zakończył się bardzo szybko koszulki rowerowe męskie, podobnie jak Kristoffer Halvorsen (Joker), Nacer Bouhanni (Cofidis) i Arnaud Demare (FDJ).
 
"Zwykle Grand Prix d'Isbergues to wyścig sprinterów i szczerze mówiąc, nigdy nie wyobrażałem sobie takiego scenariusza. Powiedziałem, że po tym, jak w sierpniu pojawił się profesjonalista, wchodzę do ostatniej części sezonu zupełnie świeżego ", powiedział Cosnefroy z jego oczekiwań.
 
Z wyścigiem na torach Worlds U23 w piątek jego głównym celem na wrzesień, Cosnefroy dodał, że rozpoczął wyścig z zerową ambicją do osiągnięcia wyniku.
 
Dziś chciałem pracować w zespole, a przede wszystkim trochę w dobrej pracy przed Mistrzostwami Świata U23 w Bergen (Norwegia) w piątek ", powiedział." Ale nagle znalazłem się na czele wyścigu, nawet nie mając przeznaczone do. Podczas wyścigu powiedziałem Stéphane'emu Goubertowi, że zespół powinien ścigać się na przerwie, nawet jeśli byłem w tym. "
 
Na ostatnim okrążeniu wyścigu, Cosnefroy wyjaśnił, że pomyślał, że zwycięstwo jest w zasięgu, jeśli wyrzuci kości. Z firmą Pierre Gouault (HP BTP - Auber93) Cosnefroy z powodzeniem postanowił zaatakować i uniknąć podwójnego sprintu.
 
"Jednak w ostatnim okrążeniu osiągnęliśmy 11,5 km, ale mieliśmy niewiele więcej niż minutę, a ja zdałem sobie sprawę, że może to być możliwe. Wybrałem atak przed finałem udało mi się wygrać, nie mogłem marzyć, że tak szybko wygra mój pierwszy wyścig. "
 
Cosnefroy szybko ruszył z wygrać, wyjaśniając, że zwycięstwo jest znaczącym zwiększeniem zaufania przed drugim i ostatnim wyścigiem U23 Worlds.
 
"Jestem bardzo szczęśliwy, ale dzisiaj wieczorem wywalę zwycięstwo w Isbergues i zacznę myśleć o Bergen", powiedział. "Wziąłem dobrą wygraną, ale wiem, że wyścig w Bergen się nie rozwija, ale jestem gotowy i zmotywowany".
 
Współpracownik Neo-pro Rudy Barbier zapewnił, że był to wyścig, który świętował dla AG2R-La Mondiale odzież rowerowa Ag2r, kiedy przekroczył linię na piątej, z małym zwycięstwem, pokonując Marka Cavendisha w linii.
 
"To był wielki dzień dla nas! W następstwie zwycięstwa Benoîta udało mi się pokonać sprintów znanych sprintów, takich jak Cavendish i Bouhanni w sprintie sprintu, i naprawdę się cieszę. Pracowałem z moim trenerem Mickaël Bouget specjalnie na naszej sprintie i pociągając do pracy wspólnie płynnie "Barbier powiedział. "Cieszę się i szczególnie zadowolony z Quentina (Jaurégui) i Julien (Duval), którzy byli ze mną 300 metrów.
W sezonie 2017 roku Ag2R-La Mondiale wygrało 14 zwycięstw, w porównaniu z 2016 wynikami, a 24-letni Barbier ma nadzieję dodać do tego miejsca przed końcem sezonu w najbliższym miesiącu.
 
"Przez kilka dni odczuwałem, że forma naprawdę istnieje i chcę wygrać przed końcem sezonu", powiedział. "Nadal mam cztery możliwości (Eurométropole - Binche-Chimay-Binche - Paris-Bourges - Paryż - Tours) i mam nadzieję, że skorzystam z mojej szansy".