Romain Bardet i firma ogłosili pierwsze starty w sezonie 2018

20/12/2017 0
W poprzednich latach 27-letni Francuz zainaugurował sezon w Grand Prix Cycliste La Marseillaise lub w Tour of Oman. W tym sezonie jednak ulegnie zmianie, ponieważ po raz pierwszy numer startowy koszulki zostanie ogłoszony 11 lutego w Trofeo Laigueglia (1.HC). Następnie rozpocznie się w Ruta del Sol i dwóch francuskich jednodniowych sesjach: Faun Environnement - Classic de l'Ardèche Rhône Crussol i Drome Classic. We wszystkich tych wydarzeniach Bardetowi towarzyszyć będzie nowo nabyta przez zespół AG2R Silvan Dillier (wcześniej BMC).
 
Tony Gallopin, który znalazł się pod skrzydłami Vincenta Lavenu z Lotto-Soudal, rozpocznie sezon 28 stycznia w Grand Prix Cycliste La Marseillaise, a później wystartuje w Etoiles de Bessèges - wyścigu, w którym zajął drugie miejsce ostatnie trzy kolejne lata. Pierwszy blok startów w nowym sezonie zakończy się prowansalskim etapem "La Provence".
 
Wschodząca gwiazda zespołu AG2R La Mondiale, a zarazem mistrz Francji w jeździe indywidualnej na czas, Pierre Latour, poleci do Australii, aby wziąć udział w wyścigu Tour Down Under i Cadel Evans Great Ocean Road Race na tym kontynencie z dala od Europy. 24-latek, zachęcony postępami, jakie poczynił w ostatnim sezonie w wielostopniowych i jednodniowych wyścigach i na czas, będzie w przyszłym roku w pierwszej dziesiątce w La Flèche Wallonne i na wysokich miejscach w klasyfikacji generalnej "tygodnika" ".