Slapstream odmawia Cannondale kończy sponsoring

06/06/2017 0
Właściciel Cannondale-Drapac Slipstream Sports zaprzeczył, że straci swój główny sponsor, producent rowerów Cannondale, ale przyznaje, że aktywnie szukają nowych sponsorów, aby zwiększyć swój budżet.
 
Raport na hiszpańskiej stronie internetowej Zikloland powiedział, że Cannondale postanowił zredukować wiele swoich działań sponsorskich, co oznaczałoby, że cofną się nieco od wsparcia zespołu. Jednak organizacja Slipstream Sports twierdzi, że tak nie jest. Dodają, że ograniczenia budżetowe zmusiły ich do ograniczenia niektórych aspektów ich wyścigów, dlatego szukają dodatkowego wsparcia finansowego.
 
"Cannondale jest nie tylko sponsorem zespołu, ale także głównym właścicielem Slipstream Sports" - powiedział zespół w raporcie Cyclingnews. "A mimo to, że Cannondale chce nadal jako główny dostawca finansowy, aktywnie poszukujemy dodatkowych sponsorów. Budżet zespołu jest bardzo ograniczony i od kilku lat jest zmuszony do cięć w takich dziedzinach jak nauka o sporcie i badania aerodynamiczne. Na odpowiednim poziomie wsparcia dla naszych jeźdźców, będziemy nadal szukać dalszego poparcia ".
 
Firma holdingowa Slipstream Sports od ponad dziesięciu lat uczestniczy w tym sporze, kierując zespołem deweloperskim, a następnie rozgałęziając się w ramach WorldTour z zespołem Garmin w 2009 roku. Zespół połączył się z zespołem Cannondale w 2014 r., A producent kupuje firmę i ich Licencja WorldTour. W ubiegłym roku Drapac przyłączył się do zarządu i został właścicielem części Slipstream, przynosząc ze sobą kilka zawodników z zespołu Pro Continental, które sponsorowali.
 
W zeszłym miesiącu Cannondale-Drapac zakończył długą wygasną odzież rowerowa Cannondale suszę WorldTour, wygrywając etap Tour of California z Andrew Talansky. Wkrótce potem nastąpiła kolejna zmiana, a Pierre Rolland wygrał emocjonalnie zwycięstwo w Giro d'Italia. Teraz siedzą na 11. miejscu w rankingu WorldTour i liczy na to, że Talansky mogą kontynuować walkę z tym zespołem w Criterium du Dauphine w ten weekend i Tour de France w przyszłym miesiącu.