Timothy Dupont wygrał GP Jef Scherens

22/08/2017 0
Timothy Dupont napisał w belgijskiej Leuwi Wielkiej Nagrody Jef Scherens na jego nazwisko. Jeździec Vérandas Willems-Crelan wygrał masową produkcję po wyścigu 178,6 km.
 
Na początku gry sześciu jeźdźców uciekło. Holenderski Rob Ruijgh (Tarteletto-Isorex) i Robbie Van Bakel (Metec-TKH) oraz Belgowie Dries De Bondt (Vérandas Willems-Crelan) i Timothy Stevens (Pauwels Sauzen-Vastgoedservice), Dean Patrick Clausen (Platforma Riwal) Gustav Höög (Team Coop) nagłówek dnia. Sześć pozostawił maksymalnie pięć minut.
 
Timo Roosen (LottoNL-Jumbo) i Szymon Rekita (Leopard) poszli w drodze do kontrataku odzież rowerowa Crelan Vastgoedservice, ale nie dotarli na szczyt. W odległości 52 km od końca liczyli peleton. Lars Boom, Wout van Aert i Tim Wellens pojechali na polowanie na biegaczy 46 km od końca i wiedzieli, że trzynastu kilometrów później. Kilka kilometrów później grupa dołączyła także do Victor Campenaerts i Laurens De Plus, tworząc nagłówek dwunastu przywódców. Peleton położył na piętach, przewaga miała zaledwie 23 sekundy. W związku z tym ponowne grupowanie trwało 21 kilometrów od końca.
 
W finale pojawił się nowy nagłówek ośmiu jeźdźców. Lars Boom znów z imprezy. Drugim niderlandzkim reprezentantem był Taco van der Hoorn (Roompot-Dutch Lottery). Po dwóch kilometrach od końca, Sean De Bie (Lotto Soudal) przyspieszył. Miał długie spojrzenie na zwycięstwo, ale w związku z zakończeniem, który wciąż był podnoszony.