Zwycięzca WorldTour: Cortina bierze debiut Red Hook Crit w Medio

14/11/2017 0
W czwartej i ostatniej rundzie serii Red Hook Criterium Championship, która odbyła się w sobotę w Mediolanie kask rowerowy, pojawili się dwaj nowi zwycięzcy. Maria Sperotto (Bepink-Cogeas) i Ivan Cortina (Bahrajn-Merida) odniósł zaskakujące zwycięstwa. Obaj zawodnicy ścigają się z zespołami UCI WorldTour, obaj są dość młodzi - odpowiednio 20 i 21 lat - i obaj rywalizowali w swoich debiutach Red Hook Crit.
 
Osiem lat temu, Mediolan był pierwszym wydarzeniem Red Hook Criterium poza swoją imienną dzielnicą Brooklyn, a od tego czasu włoska kultura rowerowa przyjęła to wydarzenie. Tłumy były w pełnej mocy w mediolańskiej dzielnicy Bovisa, z fanami pakującymi się wzdłuż trasy, jak również na sąsiednich balkonach, dachach i ścianach.
 
Ten 1,2-kilometrowy tor w Mediolanie jest wyjątkowy, ponieważ jest to jedyna z serii czterech wydarzeń, które wciąż są rozgrywane na ulicach miast, a nie na specjalnie przygotowanym torze. Na torze w Mediolanie nie ma spinków do włosów, ale wąskie uliczki, ciasne linie wzroku i dziewięć szybkich zakrętów odgrywają ważną rolę w testowaniu zawodników.
 
W wyścigu kobiet, Sperotto, 2o, przegrała Raphaele Lemieux (Team iBike) i Elenę Valentini (Brianza Squadra Corse) w ostatnim zakręcie odzież rowerowa Cinelli Chrome, aby wygrać swój pierwszy event Red Hook Crit. Za nią Eléonore Saraiva z Aventon Factory Team zajął piąte miejsce, aby zdobyć tytuł serii Red Hook 2017.